Об’єднання заради розвитку Кіровоградщини

Об’єднання заради розвитку Кіровоградщини

Напередодні виборів Президента України дуже рідко зустрічаються новини, які не мають агітаційної складової. Проте, є і ті люди, які визначились зі своїми цілями і не прагнуть відкладати в «довгу шухляду» намічені заздалегідь плани.

Так, 26 березня, в приміщенні міської ради м. Кропивницький відбулось перше відкрите засідання громадської організації «Центральноукраїнська спілка будівельників» (ГО ЦУСБ). Представники організації – це фахівці різних напрямків будівельної галузі, які прагнуть створити повноцінний будівельний кластер на теренах Кіровоградщини з метою: покращення умов для ведення бізнесу, захисту прав та інтересів учасників будівельного ринку, розширення торгово-економічних зв’язків, освоєння інноваційних технологій та введення прогресивних ідей в будівництві. Планують забезпечити всебічний розвиток будівельного комплексу області в партнерстві з органами державної влади.

Повноцінно організація почала працювати з 19 жовтня 2018 року, активно розвивалась і вже має певні досягнення. Так, представники ЦУСБ входять до складу ради директорів Конфедерації будівельників України, експертних груп та громадських рад при Мінрегіоні, Управлінні держпраці в Кіровоградкькій обл., подали документи щодо вступу в громадську раду при Облдержадміністрації. Також члени ЦУСБ брали участь в низці форумів, навчаннях та круглих столах Всеукраїнського масштабу, обмінюючись досвідом в сфері розбудови міст з українськими та іноземними фахівцями.

Під час протокольної частини зборів було оновлено правління, обрано голову та заступника. До оновленого складу правління увійшли:

ДОВЧЕНКО Петро Іванович — заслужений будівельник України, член Національної спілки архітекторів України, академік Академії будівництва України.

КРИВЕНКО Віталій Єфремович – заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України, голова Кіровоградського обласного відділення УГТ

РУЖИЧ Роман Анатолійович –член ради директорів та регіональний представник Конфедерації будівельників України в Кіровоградській області

МІЛЬТО Олександр Анатолійович – голова ГО «Агентство Розвитку Територій»

ЛІСНЯК Наталія Юріївна – голова Кіровоградської експертної групи Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку

БАТРАК Михайло Миколайович – співзасновник ГО «ЦУСБ», засновник медіа групи «Bud-inform»

Голосуванням оновленого складу правління «Центральноукраїнської спілки будівельників» було обрано: голова ЦУСБ – Михайло Батрак, заступник голови – Наталія Лісняк,

«Ми маємо своє бачення, в якому місті хочемо жити. Кожен з нас є професіоналом своєї справи. Тож, розуміючи, що одна людина не може вплинути на ситуацію, було прийняте рішення об’єднати наші зусилля, можливості та досвід для покращення якості життя мешканців Кіровоградщини, ефективнішого використання наявного потенціалу в будівництві, участь в розробці та сприянні реалізації державних програм соціально-економічного розвитку, формуванні інвестиційної політики. Ми певні, що в умовах децентралізації, спільно з органами державної влади та місцевого самоврядування наша робота буде ще більш продуктивною — зазначив Михайло Батрак, голова ГО «Центральноукраїнська спілка будівельників».

На перших зборах правління були визначені основні завдання ГО ЦУСБ на другий квартал 2019 року:

  • Створити інформаційно-ресурсний центр для оперативного обміну інформацією між учасниками об’єднання.
  • Розпочати роботу по залученню нових учасників та організацій.
  • Надати інформаційну підтримку та спільно з департаментом економіки при міській раді розпочати підготовку до проведення Інвестиційного форуму: «Будівництво. Енергозбереження. Архітектура.», який заплановано на 28 травня.
  • Розпочати роботу над вивченням потенціалу будівельного комплексу області.
  • Розробити пропозиції та комплекс заходів, щодо покращення інвестиційного клімату в будівництві.
  • Делегувати представників від ЦУСБ до експертної групи при Облдержадміністрації щодо подання пропозицій до стратегії регіонального розвитку Кіровоградської області на 2021-2027роки.
  • Розпочати інтеграцію активних членів ГО ЦУСБ до громадських рад, галузевих об’єднань та асоціацій.

«Це далеко не повний перелік того, що потребує вирішення, але перший крок все одно треба робити», — зазначила Наталія Лісняк, заступник голови ГО «Центральноукраїнська спілка будівельників».

Слід зазначити, що в цей же день відбулася робоча нарада з питань підготовки до форуму TIME to INVEST: «Будівництво. Енергозбереження. Архітектура.», в якій взяли участь представники управлінь капітального будівництва, земельних відносин, містобудування та архітектури, департаменту економіки та інвестицій міської ради за участю повного складу правління Центральноукраїнської спілки будівельників.

В проекті порядку денного було виокремлено декілька першочергових питань, які запропоновано винести на стратегічну сесію форуму:

— затвердження Генплану міста Кропивницький;

— створення та розвиток містобудівних кадастрів;

— приєднання об'єктів будівництва до інженерних мереж;

— розвиток ЖКХ на засадах державно-приватного партнерства;

— комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду;

— забудова та благоустрій центральної частини міста та проблеми реставраційних робіт.

Крім того, розглядається можливість проведення виїзного засідання Конфедерації будівельників України в рамках форуму.

За словами заступника міського голови Андрія Паливоди, проведення інвестиційного форуму було ініціативою департаменту економіки та Центральноукраїнської спілки будівельників.

Наступне обговорення щодо проведення TIME TO INVEST планується наступного тижня.

Нет комментариев. Ваш будет первым!